Menu

Aktuality z produkce Vaude

Stránka 1 z 3  > >>

Batoh do skal – všichni ho nosíme, potřebujeme. Každý máme jiné požadavky ať už na design, výbavu, velikost či jiné vlastnosti. Já mám dvě děti, se kterými jezdíme do skal a potřebuji tedy batoh, který je hlavně pohodlný a vejde se mi do něj hodně věcí. To vše batoh SIMONY 40+8 splňuje... a ještě mnohem víc!


Test kalhot naleznete na SvetOutdoru.cz Jedná se o lehké celostrečové sftshelové kalhoty pro treking a horskou turistiku.

30. listopadu 2015 obdrželo VAUDE nejvyšší ocenění v prestižním německém Sustainability Award a je povzneseno přívlastkem „Nejudržitelnější německá značka roka 2015“ – ve výherní kombinaci Eco přátelský a férový.

 

V červnu 2015 jsem zorganizoval foto-expedici do Norska, konkrétně do 3 tisíce kilometrů vzdálených Lofot. Jelikož jsou zde některé treky delší než jeden den a na foto-lokalitách se tráví často hodiny až dny, bylo jedinou možností, jak Lofoty efektivně fotografovat, stanování.

Jako fotograf hor jsem si stanování již několikrát vyzkoušel na foto-výpravách v Alpách nebo Dolomitech. V případě foto-expedice do Norska jsem nechtěl nechat nic náhodě a tak jsem se rozhodl pro nový stan i spacák.

Přinášíme vám moc pěkný článek od Václava Krpelíka. I přestože je staršího data a zmiňované batohy už byly nahrazeny novými modely nás velmi zaujal.

 

 

 

“Tak půjdeme do Benátek jako Mácha.” Původně spíše výkřik do prázdna, později plán jak strávit prázdniny, a nyní stále známější projekt čtyř studentů jabloneckého Gymnázia dr.Randy. Dominik Liška, Matyáš Fous, Vašek Kabela a Kočíb Jiří spolu už mnohé prožili, ale stále toho nemají dost, a tak rozjeli akci s názvem Mácha trail summer 2014. S celým nápadem přišel z velké části Dominik, který postupně dával dohromady své kamarády, až zformoval nerozlučný čtyřlístek, který poznáte především podle stejnokroje a batohů Vaude. Jejich plán je prostý a zároveň nelehký, dali si za cíl dojít do italských Benátek po vzoru slavného českého básníka K.H.Máchy, jenž tuto cestu absolvoval na den přesně 180 před odchodem kluků z Prahy 4.srpna. Jejich cesta povede z Prahy přes České Budějovice, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner až do Benátek. Cestu nepůjdou na rozdíl od svého romantického vzoru - Máchy nalehko, nýbrž vše co budou potřebovat si ponesou na zádech v batozích Vaude, celý batoh by měl vážit kolem deseti kilogramů. O průběhu celé cesty budou informovat početnou fanouškovskou základnu prostřednictvím krátkých deníkových článků zveřejňovaných jak na jejich facebookovém profilu, tak také na našich stránkách.

Síť obchodů Rock Point má pro vás nově v nabídce výběr stanů Vaude. Najdete zde Power Lizard SUL 1-2P, Taurus L 2P, Campo 3P, Taurus 2P a Hogan UL 2P. Pro přiblížení jednotlivých modelů přinášíme pár základních informací.

 

"Performance meets ecology" to je naše motto pro nastávající sezonu jaro-léto 2014.
Každý produkt je pastvou pro oči ! Perfekntí jak technicky tak i módně a samozřejmě s ohledem na životní prostředí. Opět jsme si stanovili ekologické standardy se 78 % podílem na GREEN SHAPE produkci v oblečení. Barevný koncept představuje harmonický obraz a různé možnosti kombinací.
Další důležité téma je pro nás PFC (perfluorované chemikálie) nebo vodu odpuzující impregnace. Všechny barvy a modely z kolekce Zima 13/14 , jakož i z nové kolekce léto jsou PFOA-free (perfluoroktanoát), to znamená, že jsme se vyhli chemikáliím - C8, které jsou velmi problematické z hlediska ochrany životního prostředí.
Máme pro vás vhodné vybavení na hory, na kolo, ale také do města.

 

Rozhovor s horolezcem Josefem Šimůnkem o dávném snění o Himálaji, které se mu splnilo, o symbolické „válce“ v horách, o adrenalinu z jízdy volným terénem a lavinovému airbagu „pro sichr“.

Funkčné a stylové -  to jsou bundy a kabátky, které máme pro vás připravené v prodejně Alpsportu ve Vinohradské ulici.